PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Öcalan’ın 'Özgürlüğün Sosyolojisi' kitabı çıktı


*amedhat*
21.07.09, 01:21 PM
NEUSS - Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın ‘Demokratik Toplum Manifestosu’ kitaplar dizisinin 3. cildi olan “Özgürlüğün Sosyolojisi” çıktı.

Öcalan’ın “Demokratik Toplum Manifestosu” kitaplar dizisinin 3. cildi Mezopotamya Yayınları’ndan çıktı. Öcalan, İmralı Cezaevi’nde kaleme aldığı “Özgürlüğün Sosyolojisi” eserinde, Kapitalist Modernite’nin eleştirisi üzerinde Demokratik Uygarlık tezini ortaya koyuyor.

Öcalan bu kitabında var oluş ve özgürlüğü, doğa ve felsefeyi, toplumsal sorunlara kaynaklık eden zihniyeti ve bu zihniyete kaynaklık eden devletsel sistemleri ile demokratik uygarlığın temel sorunları ile çözüm yollarını tartışıyor.

Kitapta aklın yapıcı ve yıkıcı gücünü, akıl ve ahlakı, akıl ve inancı, ahlak ve ahlaksal toplumu anlatan Öcalan, sistem karşıtı güçlerinin kazanım ve yenilgilerinin tarihsel ve toplumsal nedenlerini irdelerken, aynı zamanda onların entelektüel, ahlak, politik ve mücadele rotalarını da çiziyor.

“Savunmamın ana fikri; tarihsel-toplumsal yürüyüşün demokratik uygarlık sisteminde daha özgürce yol kat etmesidir” diyen Öcalan, demokratik uygarlık ve bu uygarlığa damgasını vuracak olan güçlerin tarihsel ve düşünsel dünyalarını da irdeliyor.

Abdullah Öcalan’ın, “Özgürlük Kazanacak” dediği eserinde Avrupa demokrasisinin gaddarlığını, Batı uygarlığının ikiyüzlülüğünü, kapitalist sistemin içyüzünü, egemen erkeğin karakterini, kadının gerçek dünyasını çarpıcı bir biçimde okuyacaksınız.

Öcalan’ın Özgürlük Sosyolojisi eserinde dogmatizmi, kalıpçılığı, dar bakış açısını aşıp, çağımıza uygun bir özgürlük ve mücadele arayışı içerisinde olanlar için bir başyapıt niteliğinde. Öcalan’ın “Özgürlük Sosyolojisi” eseri 25 Temmuz 2009 tarihinden itibaren Mezopotamya Yayınevi ve Kürt Kültür Kurumları’nda temin edilebilir.

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın kaleme aldığı “Demokratik Toplum Manifestosu” dizisinin ilk 3 cildi geçtiğimiz ay Mezopotamya Yayınları’ndan çıkmıştı. ‘Demokratik Toplum Manifestosu’ (Uygarlık - Maskeli Tanrılar ve Örtük Krallar Çağı ve Kapitalist Uygarlık) kitapları ile ‘Özgürlüğün Sosyolojisi’ kitabını edinmek isteyenler aşağıdaki adrese başvurabilir: Mezopotamya Yayınevi, Gladbacher Str. 407 B, 41462 Neuss / Deutschland, Tel.: 0049-213-14069093.

ANF